Koeptk-tarkastajat

HUOMIO!
Koepöytäkirjat on toimitettava mahdollisimman pian kokeen järjestämisestä koepöytäkirjan tarkastajalle, joka toimittaa ne edelleen kennelpiirin sihteerille. Sihteeri lähettää pöytäkirjat Suomen Kennelliitto ry:hyn ja rotujärjestölle. Koepöytäkirjojen täytyy olla Suomen Kennelliitossa kahden viikon kuluttua kokeen järjestämisestä. Mikäli kokeet siirretään tai perutaan, niistä on tehtävä SKL:n koepöytäkirja, jossa asia käy ilmi.

Ohje koetulosten sähköisestä tallentamisesta (pdf)

Ajokokeet / beagleinajokokeet (AJOK / BEAJ)
Jari Nora, Kuusikuja 4 B 14, 19700 Sysmä, 040 562 5276, jari.nora@phnet.fi

Hirvenhaukkukokeet  (HIRV / HIRV-J / KARH )
Marja-Helena Ilvonen, Rasinkankaantie 91, 43220 Mahlu, 050 572 7010, marja.ilvonen@elisanet.fi    

Linnunhaukkukokeet
Arvo Hurskainen, Maitikankatu 4, 15230 Lahti, 0400 514 016, arvo.hurskainen@gmail.com

Mejä-kokeet
Petri Pelkonen, Päivämäentie 28, 19110 Vierumäki, 050 547 7308, petri.pelkonen@hotmail.com             

LUME / LUO / LUT / MÄAJ / PIKA / VAHI / VERI / VERI
Karoliina Viitamäki, Järvenpäänkatu 29 A 11, 15170 Lahti, 044 359 8930, mikromanian@gmail.com

Kanakoirakokeet
Sanna Aalto, Kalamajantie 1786, 12750 Pilpala, 045 111 4248, aaltosylvi@gmail.com

Noutajien kokeet (NKM / NOME / NOU / NOWT)
Jarmo Luostarinen, Vehkalantie 7, 16350 Niinikoski, 046 894 4959, jarmo.luostarinen@iki.fi                   

Spanieleiden kokeet
Taru Kalkkila, Tietyntie 21, 12400 Tervakoski, p. 040 536 1218, taru.kalkkila@gmail.com

Vesipelastuskokeet
Katja Heinonen, Tyynentie 8a, 15230 Lahti, 041 504 3250, ph.vepe@gmail.com 

Muut koepöytäkirjat
Sinikka Suntiola, Tiilikankaantie 2 A 19, 15880 Hollola sinikka.suntiola@phnet.fi